×

LOCATIONS

1Head Office & Central Warehoues

Tirana - Durrës Highway, 8-th km, Tirana, Albania Tel: +355 4 240 6633
Fax: +355 4 240 6634

2Shop Tirana

Myslym Shyri Str, Tower III, Tirana Tel: +355 4 223 2721
Fax: +355 4 223 2722

3Vlora

28 Nëntori District, Deneko Tower, Vlora, Albania Tel: +355 33 40 2307
Fax: +355 33 40 2307

4Kosova

Pristina-Mitrovica Highway, 3-rd km, Shkabaj,
Pristina, Kosova ‎+381 387 53056

5Shop 2 Tirana
         Air Conditioning

Zhan D'Ark Blv, near the Ministry of Foreign Affairs, Tirana, Albania Tel: +355 4 237 1961
Fax: +355 4 237 1961

TEMPLE SHOWROOM HOURS

Monday - Friday
8:00AM - 6:00PM
Saturday
8:00AM - 5:00PM

TRAVEL CROSS

Travel Cross është biçikleta elektrike e krijuar për të ecur në çdo lloj rruge. Motori FIVE F110 me 110 Nm ofron një përvojë të pakrahasueshme drejtimi në çdo situatë. Amortizimi 100 mm i pirunit të përparmë Suntour XCM dhe gomave Schwalbe Tough Tom sigurojnë tërheqje duke ruajtur rehatinë maksimale. Kombinimi i marsheve Shimano Deore me 10 shpejtësi dhe frenave të fuqishme të diskut hidraulike 180 mm kompletojnë paketën. Ripërcaktoni kufijtë tuaj!

Transmisioni

Zinxhiri i biçikletave elektrike speciale KMC

Skeleti HXL (M)

Alumini i hidroformuar 45x61 cm

Skeleti HXL (L)

Alumini i hidroformuar 47x64 cm

Pesha (PA BATERI)

22 kg

Motori

Central FIVE F110 250W/110Nm

Frenat

Frenat hidraulike te diskut te përparme dhe të pasme prej 180 mm

Rrotat

29” x 2,35” Schwalbe Tough Tom

Shpejtesia Maksimale

25 km/h

€ 3.140

BATTERY
Extra-Plus 16Ah - 36V - 576 Wh

TOP